84. Oscar-díjátadó: jelöltek

84. Oscar-díjátadó: jelöltek

News
Február 26-án, vasárnap adják át 84. alkalommal az Oscar-díjakat a los angelesi Kodak Theatre-ben. A poénokról az Oscar-gála-veterán Billy Crystal gondoskodik műsorvezetőként. Szám szerint a legtöbb jelölést Martin Scorsese mozija, A leleményes Hugo zsebelte be (tizenegyet), de a gála legnagyobb esélyesének mégis a tíz Oscarra-jelölt, friss Golden Globe-győztes A némafilmest tartják. A színészi kategóriákban aranygömb után aranyszobor járhat George Clooney-nak és Meryl Streepnek, a Legjobb betétdal kategóriájában mindössze két versenyző, a Rio és a Muppets egy-egy betétdala közül kerülhet ki a győztes. A jelöltek teljes listáját lent böngészhetitek.

Legjobb film

A leleményes Hugo
A némafilmes
A segítség
Az élet fája
Éjfélkor Párizsban
Hadak útján
Pénzcsináló
Rém hangosan és irtó közel
Utódok


Legjobb rendező

Alexander Payne (Utódok)
Martin Scorsese (A leleményes Hugo)
Michel Hazanavicius (A némafilmes)
Terrence Malick (Az élet fája)
Woody Allen (Éjfélkor Párizsban)

Legjobb férfi főszereplő

Brad Pitt (Pénzcsináló)
Demian Bichir (A Better Life)
Gary Oldman (Suszter szabó baka kém)
George Clooney (Utódok)
Jean Dujardin (A némafilmes)

Legjobb női főszereplő

Glenn Close (Albert Nobbs)
Meryl Streep (A Vaslady)
Michelle Williams (Egy hét Marilynnel)
Rooney Mara (A tetovált lány)
Viola Davis (A segítség)

Legjobb férfi mellékszereplő

Christopher Plummer (Kezdők)
Jonah Hill (Pénzcsináló)
Kenneth Branagh (Egy hét Marilynnel)
Max von Sydow (Rém hangosan és irtó közel)
Nick Nolte (Warrior)

Legjobb női mellékszereplő

Berenice Bejo (A némafilmes)
Janet McTeer (Albert Nobbs)
Jessica Chastain (A segítség)
Melissa McCarthy (Koszorúslányok)
Octavia Spencer (A segítség)

Legjobb animációs film

Chico and Rita
Csizmás a kandúr
Egy macska kettős élete
Kung Fu Panda 2
Rango

Legjobb idegen nyelvű film

Bullhead (Belgium)
Footnote (Izrael)
In Darkness (Lengyelország)
Monsieur Lazhar (Kanada)
Nader és Simin (Irán)

Legjobb eredeti forgatókönyv

A némafilmes (Michel Hazanavicius)
Éjfélkor Párizsban (Woody Allen)
Koszorúslányok (Kristen Wiig, Annie Mumolo)
Margin Call (J.C. Chandor)
Nader és Simin (Asghar Farhadi)

Legjobb adaptált forgatókönyv

A hatalom árnyékában
A leleményes Hugo (John Logan)
Pénzcsináló (George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon)
Suszter szabó baka kém (Bridget O'Connor, Peter Straughan)
Utódok (Alexander Payne, Nat Faxon, Jim Rash)

Legjobb operatőr

A némafilmes (Guillaume Schiffman)
A tetovált lány (Jeff Cronenweth)
A leleményes Hugo (Robert Richardson)
Az élet fája (Emmanuel Lubezki)
Hadak útján (Janusz Kaminski)

Legjobb vágás

A leleményes Hugo
A némafilmes
A tetovált lány
Pénzcsináló
Utódok


Legjobb látványtervezés/művészeti rendezés

A leleményes Hugo
A némafilmes
Éjfélkor Párizsban
Hadak útján
Harry Potter és a Halál Ereklyéi 2

Legjobb kosztümtervezés

A leleményes Hugo
A némafilmes
Anonymus
Jane Eyre
W.E.

Legjobb maszk

A Vaslady
Albert Nobbs
Harry Potter és a Halál Ereklyéi 2

Legjobb eredeti filmzene

Tintin kalandjai (John Williams)
The Artist (Ludovic Bource)
A leleményes Hugo (Howard Shore)
Suszter, szabó, baka, kém (Alberto Iglesias)
Hadak útján (John Williams)

Legjobb betétdal

Man or Muppet (Muppets) (Bret McKenzie)
Real in Rio (Rio) (Sergio Mendes, Carlinhos Brown, Siedah Garrett)

Legjobb hang

A leleményes Hugo
A tetovált lány
Hadak útján
Pénzcsináló
Transformers 3.

Legjobb hangvágás

A leleményes Hugó
A tetovált lány
Drive-Gázt!
Hadak útján
Transformers 3.

Legjobb vizuális effektusok

A leleményes Hugo
A majmok bolygója
Harry Potter és a Halál Ereklyéi 2
Transformers 3
Vasököl

Legjobb dokumentumfilm

Hell and Back Again
If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front
Paradise Lost 3: Purgatory
Pina
Undefeated

Legjobb rövidfilm

Pentecost
Raju
The Shore
Time Freak
Tuba Atlantic

Legjobb rövid animáció

A Morning Stroll
Dimanche/Sunday
La Luna
The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore
Wild Life

Legjobb rövid dokumentumfilm

God Is the Bigger Elvis
Incident in New Baghdad
Saving Face
The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement
The Tsunami and the Cherry Blossom